Bondhus

obr: Bondhus

Logo Bondhus

L - kľúče T - kľúče Skladacie sady Skrutkovače Násadce

John BondhusFirma BONDHUS bola založená v r. 1964 v americkom štáte Minnesota najstarším synom z 13-ich detí Johnom Bondhusom.

Základnou filozofiou firmy je orientácia sa na jednu dve veci, ale túto orientáciu doviesť priam k dokonalosti. A o to sa už viac ako 43 rokov snažia zamestnanci firmy v oblasti šesťhranného náradia ukončeného guľkovou pracovnou plochou..

Že sa im tento zúžený cieľ o veľkosti špendlíkovej hlavičky darí uskutočňovať svedčí neustále rozširovanie výroby šesťhranného náradia ako jediného výrobného sortimentu.. .

V súčasnosti patrí firme viac ako polovičný podiel na svetovom trhu v oblasti guličkového šesťhranného náradia aj napriek existencii asi 70 svetových výrobcov. Najbližší konkurent dosahuje snáď 15%-ný podiel..

"Hnacou silou firmy Bondhus," podľa vyhlásenia firemnej stratégie z roku 1997, "je ovládnutie dominantného podielu na svetovom trhu s vybraným, neporaziteľným uťahovacím náradím najvyššej kvality.".

Z jedného hľadiska to už firma dosiahla. Náradie Bondhus sa dostáva do povedomie vo všetkých štátoch sveta. Nie je tomu ináč ani u nás na Slovensku. Náradie si postupne nachádza uplatnenie vo všetkých sférach priemyselnej činnosti..

Okrem pevnosti má u náradia dôležitú úlohu aj jeho povrchová ochrana, ktorá musí náradie chrániť pred koróziou, znečisťovaním a poškodením, pričom táto vrstva musí byť odolná voči opotrebeniu, nesmie sa odlupovať a v konečnom dôsledku nesmie znížiť pevnosť ani povrchovú tvrdosť náradia. Firma Bonhus vyvinula tri druhy povrchovej ochrany:
Bondhus OchranaBondhus OchranaBondhus Ochrana

Oficiálne stránky výrobcu www.bondhus.com