Kinex CZ

obr: Kinex CZ

Logo Kinex CZ

Posuvné merítka Vodováhy Uhlomery, uholníky Posuvné metre Laserové meracie prístroje

Kinex CZ Logo História spoločnosti
Strojárska výroba v Bytči má takmer 100-ročnú tradíciu. Prvá zmienka o strojárskej spoločnosti je zo dňa 6. októbra 1906, keď bol do firemného registra zapísaný Považský kovopriemysel, účastinárska spoločnosť Veľká Bytča. Spoločnosť prešla zložitým vývojovým procesom. Pod terajším firemným menom KINEX bola zaregistrovaná až v roku 1960. Kinex CZ Výroba Predmetom činnosti spoločnosti bola výroba a predaj železného a medeného nábytku, kachlí a meracích nástrojov, ako aj predaj všetkých predmetov, spadajúcich do tohto odboru.

Počas historického vývoja sa štruktúra výrobného programu postupne menila. Súčasťou vyrábaného sortimentu boli výrobky z mosadze, kovové garniže, meracia technika, rysovacie prístroje, kružidlá, špeciálna technika, náhradné diely na traktory, olejové a vodné čerpadlá, športové zbrane.

Meradlá a meracie nástroje KINEX sú určené pre strojársku výrobu náročnú na vysokú presnosť a kvalitu. Nezabúdame ani na stavbárov a domácich majstrov ktorým ponúkame výber kvalitného tovaru hlavne v sortimente metrov

Výroba a predaj meracích nástrojov a náradia. V ponuke nájdete posuvné meradlá, laserové diaľkomery, vodováhy, metre, miery a ďalší sortiment meracích nástrojov.

Oficiálne stránky výrobcu www.kinex.cz