Knipex

obr: Knipex

Logo Knipex

Kliešte na odstraňovanie izolácií Štipacie kliešte Kliešte na trubky Čelné štipacie kliešte Kombinované a polguľové kliešte

Firma KNIPEX sa špecializovala na vývoj a výrobu vysoko kvalitných klieští a je v tejto oblasti predným výrobcom v Európe.

Gustav PutschHistória
Naše začiatky siahajú až do roku 1882, keď sa C. Gustav Putsch v Cronenbergu (dnes súčasť Wuppertalu) osamostatnil ako kováč zaoberajúci sa výrobou klieští. Sme nezávislým rodinným podnikom – dnes už štvrtá generácia.

Špecialisti
Naše vedomosti a um zameriavame na téma kliešte. Práve tak môžeme plniť našu snahu byť najlepšími v kvalite, inovácii a výkonnosti.. Za naším úspechom stojí približne 800 kvalifikovaných pracovníkov, ktorých odbornosť a neustále ďalšie vzdelávanie sú pre nás nesmierne cenné.

Kvalita pre profesionálov
Kliešte KNIPEX zodpovedajú najvyšším požiadavkám na výkon, ergonómiu a životnosť. Orientujeme sa na nároky profesionálnych užívateľov, ktorí sa musia na svoje náradie spoľahnúť pri každodennom používaní.

Kompletní program
S viac než 1.000 rôznymi druhmi tovarov ponúka KNIPEX rozsiahly program pre najrôznejšie účely použitia v remeselnej výrobe aj priemysle. Vďaka širokému spektru nášho sortimentu je k dispozícii vždy najvhodnejšie náradie pre príslušnú aplikáciu.

Inovácia
V prípade klieští je firma KNIPEX priekopníkom nových myšlienok. Naše inovácie neustále ponúkajú riešenie smerujúce do budúcnosti k ľahkej, efektívnej a bezpečnej práci. Pre svoju vývojovú prácu využívame intenzívnu výmenu skúseností s užívateľmi, modernú konštrukčnú techniku a výkonné pokusné a skúšobné zariadenia.

Ergonómia
Naše náradie obzvlášť vyhovuje ergonomickým kritériám: predovšetkým vďaka konštrukciám šetriacim silu a tvaru rukoviatok optimálne prispôsobenému pohybujúcej sa ruke – pre bezpečnú prácu s vynaložením čo najmenšej sily

Knipex Wuppertal Všetko pod jednou strechou
Na výrobnej ploche 45.000 m2 prevádzame všetky výrobné operácie od kovania (v zápustkách) až po balenie vo vlastnom závode. Môžeme tak priamo ovplyvňovať všetky kvalitatívne faktory a vzájomne optimálne prispôsobovať kroky vo výrobe.

Materiál a kalenie
V tvrdom každodennom nasadení kliešte KNIPEX skvele obstoja. Pokiaľ sa týka materiálu a konštrukcie, sú dimenzované na silné namáhanie. Oceľ, ktorú používame, majú výrazne vyšší podiel legujúcích prvkov, než je obecne pri kliešťach obvyklé. V spojení s dôkladným kalením tím docieľujeme optimum zaťaženosti a trvanlivosti.

Špičková technika
Nielen pri našich výrobkov, ale aj v technológii výroby vsádzame na kontinuálne zlepšovanie. Moderní a efektivný strojový park sa stará o to, aby sme mohli vo výrobe hospodárne dosahovať konštantne vysokej presnosti.

Obchodní partner
Naše kliešte sa ku koncovému zákazníkovi dostávajú výhradne cez ďaľších predajcov. Našim obchodným partnerom ponúkame vysokú schopnosť dodávať, rozsiahlu ponuku v oblasti poradenstva a školenia ako aj širokú podporu pri predaji.

Firma KNIPEX zastúpená na celom svete
Kliešte KNIPEX sú žiadané po celom svete – podiel nášho exportu je cez 60%. K našim zákazníkom sa vo viac ako 100 krajinách dostávame vďaka medzinárodnej sieti pobočiek, zastúpení a dovozcov.

Oficiálne stránky výrobcu www.knipex.de