Sia

obr: Sia

Logo Sia-Abrasives

Alt 1 Alt 2 Alt 3 Alt 4 Alt 5

Sia sia Abrasives
Firma sia Abrasives Industries AG - európsky výrobca flexibilného brusiva číslo jeden - má svoje hlavné sídlo vo švajčiarskom mestečku Frauenfeld v kantóne Thurgau neďaleko Bodamského jazera v oblasti medzi Zurichom a Kostenicou.

sia Abrasives sa zaoberná výhradne vývojom, výrobou a predajom brúsnych papierov a plátna a všetkých nadväzujúcich systémov pre úpravu povrchov najrôznejšieho druhu výrobkov. Úspechy tejto medzinárodne uznávanej firmy sú podložené predovšetkým cielenou orientáciou na potreby konečných užívateľov brusiva.

Objemom výroby patrí medzi štyroch najväčších výrobcov flexibilného brusiva na svete. V európskom meradle predstavuje podiel firmy sia na trhu približne 10%. Celosvetovo zamestnáva v materskej firme a dcérskych spoločnostiach približne 850 ľudí. Svoje výrobky z 88% exportuje - do viac ako 85 krajín celého sveta.

sia Abrasives sponzoruje s veľkým záujmom ako hlavný sponzor švajčiarsky národný bobový tým, ktorý sa v posledných rokoch umiestňuje výhradne na popredných miestach svetových súťaží

Sia sia Fibral
V roku 2002 Firma sia Abrasives Industries AG - európský výrobca flexibilných brusív rozšírila svoju ponuku o nový materiál - brusivo Fibral. Táto spoločnosť sídli vo Velkej Británii v meste Halifax. O dokonalé zladenie všetkých procesov jak výrobných tak obchodných, sa dnes stará 150 zamestnancov.

Fibral je trojrozmerné netkané brúsne runo používané pre čistenie, dokončovacie práce, odhraňovanie a obvyklé prípravy povrchu v širokej rade priemyslových odvetví.

Rovnomerná brusiaca síla materiálu Fibral je založená na pravidelnom rozmiestení vlastných brúsnych zrn v celom priereze brúsneho runa. V priebehu brusenia sa tak k brusenému povrchu dostávajú stále nové neopotrebovane brúsne zrná. Miera obrúsenia povrchu pomocou materiálu Fibral závisí na druhu, type a veľkosti použitých brúsnych zrn. Medzi hlavné oblasti použitia Fibral patrí jak priemysel letecký, elektrotechnický, tak autoopravárenstvo, výroba nožov a kovopriemysel.

Produkty Fibral sú členené do samostatných skupín, jednotlivé skupiny sa lišia svojími charakteristickými vlastnosťami a sú využitelné pre rozdielne typy aplikácii.

Oficiálne stránky výrobcu www.sia-abrasives.ch