Tona

obr: Tona

Logo Tona

Kľúče Inbusové kľúče Račne a momentové kľúče Gola sady Vozíky na náradie

Tona Pečky Spoločnosť TONA a.s. Pečky, bola založená v roku 1892, pôvodne ako zlievareň železa. Výrobný sortiment v priebehu ďalších rokov prešiel postupným vývojom, cez výrobu hospodárskych strojov a strojárenských výrobkov, a v päťdesiatych rokov minulého storočia k výrobe remeslníckeho náradia. V tomto období bola tiež vystavená vlastná kováčska dielňa, rozhodujúcemu kroku ku stabilizácii výrobného programu.

Postupne bola zavedená výroba všetkých druhov sťahovacích kľúčov - otvorených, zavretých, nástrčkových,, šraubových a hasákov. Do výrobného programu patrili tiež komplety, s označením "Gola". Úspešne bol tiež dokončený vývoj a zahájená výroba torzných momentových kľúčov.

Tona Pečky Významným obdobím pre závod TONA Pečky sa stal rok 1992, keď sa, v rámci privatizácie, stal súčasťou americké korporácie THE STANLEY WORKS a tým získal nielen pevné finančné zázemie, ale i možnosť rozšírenia výrobného a obchodného sortimentu ručného náradia tejto renomovanej značky. V posledných rokoch dochádza k pravidelnému zavádzaniu nových výrobkov do výroby, najmä s ohľadom na potreby mechanikov, ktorí využívajú náradie TONA ako pre profesionálne účely v autoservisoch aj priemysle, tak pre prácu v domácich dielňach.

Vo výrobnom programe TONA a.s. Pečky sa v súčasnosti nachádza:
- otvorené maticové kľúče, jednostranné aj obojstranné, vrátane úderných
- očkoploché maticové kľúče
- maticové očkové kľúče, rovné, vyhnuté 15° nebo 75°
- kľúče na převlečné matice
- račkové kľúče
- zástrčkové šesťhranné kľúče, tiež s guličkové
- hákové kľúče
- zatvorené maticové kľúče, štvorhranné a šesťhranné
- hasáky
- hlavice a ovládače 1/4", 3/8",1/2", 3/4" a 1"
- priemyslové hlavice a ovládače pre pneumatické sťahovacie náradie 1/2", 3/4" a 1"
- sady hlavíc a ovládačov
- momentové kľúče torzné a ohybové
- dielenské sady náradia


Oficiálne stránky výrobcu www.tona.cz