Norton

obr: Norton

Logo Norton

Diamantové kotúče Rezné a brúsne kotúče Brúsne pásy Keramické telieska Technické kefy

Norton Emery Wheel Co Viac ako pred sto rokmi, skupina podnikateľov vo Worcester, Massachusetts, vyrazil s cieľom: uspokojiť rastúcu potrebu rýchlo sa rozvíjajúceho priemyslu USA niekedy rastúce ponuky brúsne kotúče na budovanie a udržiavanie strojov. Norton bola založená v roku 1885 vyrábať prvé brúsne kotúče, ktoré by mohli byť presne vykonané a hmotnosť produkoval.

Norton začala expandovať ako nový spojený brúsivá dosiahol zákazníci v USA a Kanade. V roku 1909 bol postavený nový závod v Európe. O osem rokov neskôr, Norton otvoril spoločný podnik v Ázii. V roku 1956, Norton rástla s akvizíciou v Južnej Amerike. Tento stály rast, založený na našej inovácii, technológii a schopnosti reagovať na zákazníkov, pokračuje a má v súčasnosti zastúpenie v 28 krajinách po celom svete.

Od nášho prvého prielomu, naše úsilie v oblasti výskumu aj naďalej vyrábať priemyselné brusivá. Norton brúsivá sú použité v každom odvetví, od výroby a stavebníctva až po letectvo a elektronika - tam, kde je kov, sklo, keramika, drevo a iné materiály sú rezané, mleté, brúsené a ostrý alebo leštené.

Saint Gobain V roku 1990 bol Norton získaný Saint-Gobain, svetová jednotka vo výrobe umelých materiálov. Saint-Gobain, ktorá bola založená v roku 1665 so sídlom vo Francúzsku, akcie Norton tradíciu odhodlanie svojho podnikania a zákazníkmi, porozumenia a reagovať na potreby trhu a technickej inovácie. Saint-Gobain skúsenosť bola silná Okrem Norton.

Náš veľký dôraz na výskum a náš záväzok k vývoju výrobku viedla k začatiu Svetového Brúsenie Technology Center ve Worcesteru v roku 1993, nasledovaný centrom satelitné technológie v Japonsku. V roku 1998 bol Svetovou Brúsenie Technology Center zasvätený a premenovaný ako Higgins Brúsenie Technology Center v počesť Miltona S. Higgins, člen jednej z rodín zakladateľov Norton. Center a jeho satelity Norton umožňujú stanoviť štandardy pre výkon výrobku na celom svete brusivá priemyslu.

Dlhšie ako 120 rokov, Norton poskytuje inovatívne riešenia pre problémy, ktorým čelí odvetvie. Naša snaha vyjsť v ústrety našim zákazníkom a obchodným zaisťuje budeme aj naďalej svetová jednotka a dodávateľ brusiva, poskytovanie hodnoty a efektivity do prevádzky.

Oficiálne stránky výrobcu www.nortonabrasives.com